PROGRAM

RUMFEST 2023

Na letošním Rumfestu na vás tradičně čekaly bary a stánky vystavovatelů, distributorů a výrobců pravých třtinových rumů z celého světa. K degustaci bylo přes 500 rumů a rumových koktejlů. Na hlavní louce ve stanu probíhaly semináře, na které byl vstup zdarma resp. v rámci základní vstupenky. V přilehlé galerii probíhaly řízené degustace - masterclasses, na které byl vstup pouze s předem zakoupenou vstupenkou v předprodeji.


MASTERCLASSES

Barlife magazine ve spolupráci s Vítem Šafářem z Hedonism Spirit připravili pro letošní 11. ročník Rumfestu exkluzivní řízené degustace – masterclasses. Degustace probíhaly v klubu Cognac Gallery, který se nachází přímo v areálu Žlutých lázní. Počet účastníků každé degustace byl omezen a vstup byl možný pouze s předem zakoupenou vstupenkou.

14:00 – 15:00 
MC 1 – MÝTY O RUMU

Rumy jsou opředeny celou řadou mýtů, polopravd a mnohdy i záměrných mystifikací. Jedním z nejčastějších mýtů je, že čím starší rum je, tím je lepší, jeho barva je tmavší a cena samozřejmě vyšší. To samozřejmě neplatí vždy. Chcete se vyznat v tom, za co skutečně platíte? Pak je tato masterclass právě pro vás.

Vzorky:
Ron Zafra 30 Yo, 40 % 
Ron Centenario 30 Edición Limitada, 40 %
Zaya Gran Reserva, 40 %
English Harbour Port Cask, 46 % 
Tajný Vzorek 1 
Tajný Vzorek 2 

Cena: 1 590 Kč

K zakoupené masterclass získává každý jednotlivý účastník jedno roční předplatné magazínu Barlife v hodnotě 900 Kč jako dárek.
V ceně masterclass je také základní vstupenka v hodnotě 400 Kč.


16:00 - 17:00
MC 2 - MAURITIUS TASTING


V Indickém oceánu leží ostrov, kde se mísí výroba rumu z melasy i čerstvé třtinové šťávy, proto je Mauricius ideální destinací pro přechod mezi melasovými a zemědělskými rumy. Mezi vzorky budou špičková oficiální i nezávislá stáčení, z toho celkem tři unikátní single cask edice.


Vzorky:
Saint Aubin Single Cask 2010 Vintage, 51,2 %
Liquid Treasures Mauritius Labourdonnais Single Cask 10, Yo, 51,9 %
Dram Mor Grays Mauritius Single Cask 2010, 11 Yo 51 %
Chamarel XO Sauternes Cask Finish 45 %
Mauricia Heritage Pure Cane Rum, 45 %

Cena: 1 790 Kč / VYPRODÁNO

K zakoupené masterclass získává každý jednotlivý účastník jedno roční předplatné magazínu Barlife v hodnotě 900 Kč jako dárek.
V ceně masterclass je také základní vstupenka v hodnotě 400 Kč.


18:00 - 19:00
MC 3 - LIMITOVANÉ EDICE & SUPER PREMIUM RUMY

Jsou rumy, které si běžně jen tak nekoupíte. Rumy, pro speciální příležitosti, drahé a velmi drahé lahve. Na této masterclass budete mít možnost ochutnat několik takových specialit, limitovaných edicí a to vše navíc za atraktivní cenu.

Vzorky:
MALTECO SELLECIÓN 1980 0,7L 40%
Dictador 2 Masters Royal Tokaji 1982, 44%
DICTADOR 2 MASTERS LECLERC BRIANT 1977, 42%
Don Q Reserva De La Familie 20y 0,75l 40%

Cena: 3 490 Kč

Na prvních 10 nejrychlejších objednávek čeká ještě bonusový vzorek, Appleton Estate 30 Y.O. 45% s cenou cca 12 000 Kč za lahev!

-------

MALTECO SELLECIÓN 1980 0,7L 40%
Malteco Selleción 1980 je limitovanou edicí pro skutečné znalce a fanoušky rumů. Rum Malteco je vyráběn v duchu a stylu guatemalských Maestros Roneros. Základem je čerstvá šťáva z cukrové třtiny a pečlivě vyšlechtěný kmen kvasinek. Pomalá kolonová destilace dodává rumu jeho lehkost. Tím hlavním, co však dělá tento sladký a plný rum výjimečným, je pomalé zrání v nadmořské výšce 2 300 m. 
Průměrná cena s DPH 5 312 Kč

-------

Dictador 2 Masters Royal Tokaji 1982, 44%
Dictador 2 Masters Royal Tokaji nabízí unikátní spojení dvou zdánlivě zcela odlišných světů – rumu a vína. Po destilaci v roce 1982 tento rum nejprve zrál v temných kolumbijských sklepeních, po více než 38 letech sud spatřil světlo světa a byl převezen do Maďarska kde byl uložen do sudu po z vynařství Royal Tokaji. Jde o limitovanou edici, stočeno bylo pouze 500 láhví, každá etiketa je ručně číslovaná.
Průměrná cena s DPH 18 150 Kč

-------

DICTADOR 2 MASTERS LECLERC BRIANT 1977, 42%
Dictador 2 Masters Leclerc Briant (3rd relase) nabízí unikátní spojení světů rumu a šampaňského. Po destilaci v roce 1977 tento rum zrál v kolumbijských sklepeních a po více než 40 letech byl převezen do francouzské oblasti Champagne do společnosti Leclerc Briant. Destilát byl poté přečerpán do sudu z francouzského dubu, ve kterém zrálo původně víno, a odpočíval v něm minimálně dalších 12 měsíců.  
Průměrná cena s DPH 20 000 Kč

-------

Don Q Reserva De La Familie 20y 0,75l 40%
Tento unikátní rum byl vytvořen ke 150. výročí značky Don Q. 
Reserva De La Familie byl destilovaný v roce 1994 a zrál ve vypálených sudech z amerického dubu dlouhých 20 let. Celkem bylo naplněno 36 sudů, ale pouze ze 6 nejlepších vznikl blend. Výsledná směs se ještě vrátila do sudů. Rumu Don Q Reserva De La Familie 20y bylo stočeno pouze 1 865 lahví. Průměrná cena s DPH 35 555 Kc

K zakoupené masterclass získává každý jednotlivý účastník jedno roční předplatné magazínu Barlife v hodnotě 900 Kč jako dárek. V ceně masterclass je také základní vstupenka v hodnotě 400 Kč.


SEMINÁŘE

Semináře budou probíhat ve stanu na hlavní louce. Vstup je zdarma resp. v rámci základní vstupenky na Rumfest.

14:00 - 14:30

ABUELO TWO OAKS

Prezentátor: Cristobal Srokowski, Globální brand ambassador 

Patříte mezi milovníky rumů a rumové gurmány? Pak si určitě nenechte ujít letošní MasterClass s globálním brand ambasadorem panamské značky Abuelo, Cristobalem Srokowskim. Degustovat budeme Abuelo XII Two Oaks, který vyniká svou intenzivní chutí s dřevitými tóny, unikátní sladkou kouřovostí s náznakem karamelu a čerstvě přažené kávy. Pojďte si s námi vychutnat tekuté pokladty ze slunné Panamy.

Ron Abuelo XII Two Oaks je exkluzivní směs panamských rumových rezerv starých 12 let až 40 let, které jsou stařeny v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu. Tento úžasný základ je vhodný pro experimentování s dalším dostařením. Dle speciální vlastní techniky si Abuelo nechává vyrábět nové, extra vypálené sudy v Napa Valley v Kalifornii. Tyto sudy jsou využívány pro Abuelo XII Two Oaks pouze jednou a po dobu devíti měsíců je v nich rum dostařován. To mu zaručuje vznešeně jemnou a delikátní chuť. 

15:00 - 15:30

BRUGAL A JEHO CESTA K DOKONALOSTI

Prezentátor: Linda Rejfková, Brugal Brand Ambassador CZ&SK

Jakým vývojem prošel náš dominikánský rum za posledních více jak 130 let a jak společné hodnoty odstartovaly novou spolupráci s firmou Steiner&Kovařík a čím je tato čokoláda tak vyjímečná?

16:00 - 16:30

RELICARIO RANGE 

Prezentátor: Sophie Barbier, Relicario Brand Ambassador and the person in charge of the Trade Marketing of Beveland    

🇬🇧 Sophie is working for Beveland, a spanish distillery company that produces a wide range of gin, rum, vodka, whisky, and liquor products. She will introduce you the Relicario range, a premium rum from Dominicana Republic.

17:00 - 17:30

VÍTEJTE V PLANTATION SVĚTĚ  

Prezentátor: Jan Albrecht, Brand Ambassador značky Plantation pro ČR

Vítejte ve světě Plantation! Začneme ve Francii, ve společnosti Maison Ferrand v centru vyhlášené oblasti Cognac. Právě zde dozrávají a získávají svoji duši vynikající rumy Plantation. Alexander Gabriel majitel a zároveň master blender v jedné osobě přesahuje svojí osobností možnosti svého oboru. Pojďme společně nakouknout do rumového světa právě očima tohoto génia, který byl v roce 2012 vyhlášen rumovým master blenderem roku. Dále navštívíme destilerii West Indies na Barbadosu, společnost National Rums of Jamajka LTD na Jamajce, a také společnost Fiji and Co. na ostrově Fiji.

18:00 - 18:30

JAMAJSKÝ RUM NA TŘI DOUŠKY

Prezentátor: Robert Polo (Jamaican Rums Ambassador), 

Odpočiňte si při virtuálním výletu do Karibiku. V rámci posledního semináře dne si společně užijeme pravého ducha Jamajky.
Robert Polo vás provede zajímavostmi tohoto krásného ostrova, zároveň ochutnáte několik typických místních rumů, od rafinovaného
a sofistikovaného blendu až po divoký a bláznivý pure single. „We fi link up a kick up rumpus“ je jamajský slangový výraz, který všechny zve, ať se jdou
naplno pobavit.
One love!


OBČERSTVENÍ

Vedle stovek vzorků kvalitního třtinového rumu jste se na Rumfestu 2023 mohli těšit také na exkluzivní možnosti občerstvení

MEAT VANDALS

Meat Vandals, to je to nejlepší hovězí pastrami a trhané vepřové maso. Ochutnat jste mohli několik speciálních menu trhaného masa v housce nebo briošce.